Dieta i higiena medialna

 

Stosowanie higieny i diety medialnej stanowi konieczność we współczesnych uwarunkowaniach kulturowych i egzystencjalnych. Umiejętne stosowanie higieny i diety medialnej pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu jakości życia, sprzyja zachowaniu zdrowia psychicznego i fizycznego, przeciwdziałaniu przemocy w sieci, bezpiecznemu poruszaniu się w sieci, świadomemu wykorzystywaniu narzędzi komunikacyjnych i technologicznych, a także właściwemu podejściu do sztucznej inteligencji. Pomaga w selekcji oraz świadomym wyborze informacji, weryfikacji źródeł oraz poddawaniu krytycznej refleksji konsumowanych treści cyfrowych, a także umiarkowanemu korzystaniu z narzędzi i zasobów cyfrowych.

 

Aby skutecznie i bezpiecznie stosować higienę oraz dietę medialną, potrzebne są podstawowe kompetencje medioznawcze. Dlatego podczas szkoleń i warsztatów otrzymasz niezbędne narzędzia do ich nabycia. Pomożemy w budowaniu zaufania do umiejętności myślenia i radzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia życie w zmediatyzowanym świecie. Szkolenia i warsztaty z zakresu higieny i diety medialnej są dostosowane do różnych grup wiekowych i zawodowych. Posiadają walor interdyscyplinarności, bazują na najnowszych osiągnięciach nauki oraz na doświadczeniu zespołu realizującego szkolenia.

 

Przeciwdziałanie przemocy i przemocy w sieci

 

Zjawisko przemocy i przemocy w sieci stanowi poważne wyzwanie we współczesnym świecie. Przemoc dotyka osób w różnym wieku, w wielu środowiskach, bez względu na pochodzenie, płeć czy status społeczny. Niesie poważne szkody i bolesne konsekwencje. Posiadając wiedzę z zakresu przeciwdziałania przemocy, można w sposób świadomy przeciwstawiać się zjawisku przemocy.

 

Podczas szkoleń i warsztatów definiujemy, czym jest przemoc, rozróżniamy jej rodzaje, sposoby realizacji i procesy przebiegu. Dajemy narzędzia pozwalające ochronić się przed przemocą i wejściem w rolę ofiary. Pomagamy przeciwdziałać przemocy w środowisku szkolnym – rówieśniczym, w miejscu pracy i w rodzinie. Wskazujemy instytucje i miejsca, w którym można uzyskać adekwatną, skuteczną, profesjonalną i anonimową pomoc. Dajemy narzędzia językowe i – szerzej – komunikacyjne, prawne i psychologiczne, aby skutecznie przeciwdziałać przemocy w swoim otoczeniu.

 

Podczas szkoleń i warsztatów uczymy odróżniać agresję od przemocy, rozpoznawać znamiona przemocy w relacjach bezpośrednich i zapośredniczonych medialnie. Wskazujemy prawne, psychologiczne i społeczne konsekwencje stosowania i doświadczania przemocy. Każdy uczestnik otrzyma narzędzia pozwalające zachować mu dobry poziom jakości życia i bezpieczeństwa oraz sprzyjające skutecznemu przeciwdziałaniu przemocy, a także przemocy w sieci.

 

Szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy i przemocy w sieci dostosowane są do różnych grup wiekowych i zawodowych. Szkolenia posiadają walor interdyscyplinarności, bazują na najnowszych osiągnięciach naukowych i praktycznych sposobach rozwiązywania problemów z przemocą.

 

Edukacja medialna i edukacja do komunikacji

 

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych  w motywie 47 mówi, że „umiejętność korzystania z mediów obejmuje zdolność, wiedzę i osąd pozwalające konsumentom skutecznie i bezpiecznie korzystać z mediów. Osoby cechujące się umiejętnością korzystania z mediów potrafią dokonywać świadomych wyborów, zdają sobie sprawę z charakteru treści i usług, a także są w stanie korzystać z całego zakresu możliwości stwarzanych przez nowe technologie komunikacyjne. Umieją lepiej chronić siebie i swoją rodzinę przed materiałami szkodliwymi lub obraźliwymi. Dlatego należy upowszechniać umiejętność korzystania z mediów we wszystkich grupach społecznych i uważnie obserwować rozwój tych umiejętności”.

 

Edukacja medialna i edukacja do komunikacji należą do kompetencji podstawowych i powinny być rozwijane i pogłębiane przez całe życie. Świadomość z jednej strony zagrożeń w świecie cyfrowym, a z drugiej - ogromnych korzyści, jakie można osiągnąć dzięki najnowszym technologiom, w tym AI, to tylko jeden z obszarów, które pomagamy odkryć i rozwinąć. Edukujemy do umiejętnego korzystania z mediów, usług cyfrowych, technologii komunikacyjnych, do bezpieczeństwa w sieci oraz ochrony bliskich, którzy również stanowią część cyfrowego rynku konsumenckiego. Szkolenia i warsztaty w tym zakresie pomogą chronić się przed treściami szkodliwymi i obraźliwymi. Kolejnym niezbędnym obszarem naszych szkoleń jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, umiejętności wystąpień publicznych, budowania i podtrzymywania relacji oraz rozwijania poczucia własnej wartości.

 

Szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji medialnej i edukacji do komunikacji dostosowane są do różnych grup wiekowych i zawodowych. Szkolenia posiadają walor interdyscyplinarności, bazują na najnowszych osiągnięciach nauki oraz naszym doświadczeniu.

 

Creative writing – kreatywny twórca przyszłości

 

Zaufanie do własnych możliwości i kreatywnej twórczości można wypracować, gdyż każdy człowiek posiada potencjał twórczy. Pomagamy w kreatywnym pisaniu i tworzeniu tekstów cyfrowych. Podczas szkoleń i warsztatów wskazujemy wzorce i kierunki rozwoju, proponujemy ścieżki treningów oraz ćwiczeń, uwzględniając indywidualne potrzeby oraz warunki kulturowe i rynkowe.

Pomagamy wykorzystywać indywidualny potencjał intelektualny, pokłady uważności i wrażliwości, a także możliwości, jakie niesie AI (sztuczna inteligencja). Szkolenia i warsztaty pozwalają obiektywnie i bez lęku spojrzeć na swoją pozycję w zetknięciu ze sztuczną inteligencją, na wykorzystanie narzędzi technologicznych i zasobów cyfrowych oraz pokazują, jak lepiej radzić sobie na rynku pracy. Pokazują jak wejść na rynek wydawniczy i jak utrzymać się na rynku pracy, korzystając z umiejętności pisania, mówienia i kreatywnego tworzenia treści cyfrowych.

Szkolenia i warsztaty creative writing – kreatywny twórca przyszłości dostosowane są do różnych grup wiekowych i zawodowych. Szkolenia posiadają walor interdyscyplinarności, bazują na najnowszych osiągnięciach nauki i praktyków.